with Brak komentarzy

Czy trudno jest zostać Product Ownerem?

Aleksandra Kołodziejczyk pewnego dnia postawiła sobie cel – zostać Product Ownerem. I go osiągnęła. Ale zacznijmy od początku – Ola nie znała branży IT i pracowała jako księgowa w międzynarodowej firmie. Co było zgodne z jej wykształceniem, bo ukończyła studia ekonomiczne. Jednak po pewnym czasie odkryła, że nie samym Excelem żyje człowiek.? Cyferki się zgadzały, ale motywacja do pracy systematycznie spadała, bo powtarzalność comiesięcznych czynności była wysoka…  Jednym słowem: nuda!

Dlatego w pewnym momencie postawiła sobie ważne pytanie: “Czego chce od swojego zawodowego życia?”. Głównie chciała wyzwań, ekscytacji i możliwości uczestniczenia w czymś od A do Z. To był już jakiś trop! I tak powoli schodziła z utartej ścieżki księgowości na krętą ścieżkę IT. ?

Konsekwencją czego był jej udział w rekrutacji na stanowisko PO w mojej firmie. Byłam bardzo zdziwiona, gdy spostrzegłam, że kandydatka przychodzi na rozmowę bezpośrednio z działu księgowości… Jednak napięcie rosło niczym w dobrym kryminale, bo Ola udzielała naprawdę trafnych odpowiedzi. A na dodatek jej umiejętności też nie były na poziomie laika! W mojej głowie było tylko jedno pytanie, które musiałam jej po prostu wtedy zadać :

Jak to możliwe, że księgowa tyle wie o pracy Product Ownera?”❓

Pewnie myślisz, że był wielki happy end i Ola wygrała proces rekrutacji. Nie, to nie była akurat ta bajka.  Dostała jednak propozycję z gatunku tych “nie do odrzucenia”. Zaoferowaliśmy jej posadę testera  i poznania branży IT od podszewki. Wykorzystała ten czas i zrobiła ogromne postępy. Jest już samodzielnym PO w software housie!

 

Droga Oli do zostania Product Ownerem

Nie ma rzeczy niemożliwych! Ola wiedziała czego chce i do czego dąży. Nie brakowało jej też dużej motywacji. Poskładała to w całość i… włożyła duży wysiłek, by osiągnąć swój cel. Były wzloty, były też pewnie upadki. Jednak opłacało się, bo teraz robi to co lubi i co sprawia jej przyjemność!

A ja jak dziś pamiętam swój podziw do jej poziomu wiedzy i umiejętności jaki pokazała podczas wspomnianej rekrutacji. Nie mogło więc zabraknąć jej w TYM miejscu – chciałam udowodnić Ci, że przebranżowienie się i wejście do świata IT jest możliwe. Zawsze! Koniecznie musisz poznać metodę Oli na naukę kompletnie nowego zawodu.

Ta opowieść to tylko cząstka tego, czego dowiesz się w wywiadzie. Posłuchaj Oli, bo…

  •  Opowiada, w jaki sposób przygotowywała się do rozmowy rekrutacyjnej i skąd czerpała wiedzę!
  •  Zdradza, co najbardziej podoba jej się w pracy Product Ownera!
  •  Udziela kilku cennych rad osobom, które są na początku zawodowej przemiany!
  •  Mówi też, jak obecnie dba o swój zawodowy rozwój i co planuje dalej!

 

 

Historia Oli zachęciła Cię do zmian? 

Mam nadzieję, że wywiad z Aleksandrą był dla Ciebie solidną motywacją do zmian. Może właśnie jesteś na zawodowym rozdrożu i szukasz właściwej drogi? Sprawdź, czego jeszcze możesz się dowiedzieć:

Spodobało się? Podziel się!

Zostaw Komentarz