with Brak komentarzy

Czy trudno jest zostać Product Ownerem?

Aleksandra Kołodziejczyk pewnego dnia postawiła sobie cel – zostać Product Ownerem. I go osiągnęła. Ale zacznijmy od początku – Ola nie znała branży IT i pracowała jako księgowa w międzynarodowej firmie. Co było zgodne z jej wykształceniem, bo ukończyła studia ekonomiczne. Jednak po pewnym czasie odkryła, że nie samym Excelem żyje człowiek.😅 Cyferki się zgadzały, ale motywacja do pracy systematycznie spadała, bo powtarzalność comiesięcznych czynności była wysoka…  Jednym słowem: nuda!

Dlatego w pewnym momencie postawiła sobie ważne pytanie: “Czego chce od swojego zawodowego życia?”. Głównie chciała wyzwań, ekscytacji i możliwości uczestniczenia w czymś od A do Z. To był już jakiś trop! I tak powoli schodziła z utartej ścieżki księgowości na krętą ścieżkę IT. 😁

Konsekwencją czego był jej udział w rekrutacji na stanowisko PO w mojej firmie. Byłam bardzo zdziwiona, gdy spostrzegłam, że kandydatka przychodzi na rozmowę bezpośrednio z działu księgowości… Jednak napięcie rosło niczym w dobrym kryminale, bo Ola udzielała naprawdę trafnych odpowiedzi. A na dodatek jej umiejętności też nie były na poziomie laika! W mojej głowie było tylko jedno pytanie, które musiałam jej po prostu wtedy zadać :

Jak to możliwe, że księgowa tyle wie o pracy Product Ownera?”❓

Pewnie myślisz, że był wielki happy end i Ola wygrała proces rekrutacji. Nie, to nie była akurat ta bajka.  Dostała jednak propozycję z gatunku tych “nie do odrzucenia”. Zaoferowaliśmy jej posadę testera  i poznania branży IT od podszewki. Wykorzystała ten czas i zrobiła ogromne postępy. Jest już samodzielnym PO w software housie!

 

Droga Oli do zostania Product Ownerem

Nie ma rzeczy niemożliwych! Ola wiedziała czego chce i do czego dąży. Nie brakowało jej też dużej motywacji. Poskładała to w całość i… włożyła duży wysiłek, by osiągnąć swój cel. Były wzloty, były też pewnie upadki. Jednak opłacało się, bo teraz robi to co lubi i co sprawia jej przyjemność!

A ja jak dziś pamiętam swój podziw do jej poziomu wiedzy i umiejętności jaki pokazała podczas wspomnianej rekrutacji. Nie mogło więc zabraknąć jej w TYM miejscu – chciałam udowodnić Ci, że przebranżowienie się i wejście do świata IT jest możliwe. Zawsze! Koniecznie musisz poznać metodę Oli na naukę kompletnie nowego zawodu.

Ta opowieść to tylko cząstka tego, czego dowiesz się w wywiadzie. Posłuchaj Oli, bo…

  •  Opowiada, w jaki sposób przygotowywała się do rozmowy rekrutacyjnej i skąd czerpała wiedzę!
  •  Zdradza, co najbardziej podoba jej się w pracy Product Ownera!
  •  Udziela kilku cennych rad osobom, które są na początku zawodowej przemiany!
  •  Mówi też, jak obecnie dba o swój zawodowy rozwój i co planuje dalej!

 

 

Historia Oli zachęciła Cię do zmian? 

Mam nadzieję, że wywiad z Aleksandrą był dla Ciebie solidną motywacją do zmian. Może właśnie jesteś na zawodowym rozdrożu i szukasz właściwej drogi? Sprawdź, czego jeszcze możesz się dowiedzieć:

Spodobało się? Podziel się!

Zostaw Komentarz