O mnie

Tworzę kursy dla Product Ownerów. Przeszkoliłam setki osób.

 

W 2021 roku stworzyłam swój pierwszy kurs Szkoła Product Ownera. Wypłynęłam na wody edukacji online na dobre.

 

 

Czytaj dalej

Cześć

Nazywam się Natalia Cholewa i jestem Lead Product Ownerem.

Na co dzień zajmuję się wytwarzaniem oprogramowania. Odpowiadam za rozwój i zwiększenie wartości produktu.

Moja codzienność to godzenie interesów developerów i klientów. Pracowałam dla kilku uznanych firm na rynku IT i z każdej wyniosłam cenne doświadczenie.

Obecnie poza etatem rozwijam swoją drugą pasję — uczenie innych, ale o tym za chwilę…

Checklista o mnie

☑️ Moja życiowa dewiza: ”Lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż że się nie spróbowało”

☑️ Jestem mamą trójki dzieci ?

☑️ Mój mąż jest nauczycielem historii (ścisła ja, humanistyczny on)

☑️ Mam pamięć jak welonka (w sumie dobrze, nie jestem pamiętliwa)

☑️ W moim domu prędzej poczujesz zapach szarlotki niż Domestosa 

☑️ Jestem ze Śląska (więc już wiesz skąd mój „silny” charakter)

 

PRODUCT OWNER — za co kocham tę robotę?

? Po pierwsze – za zdrowy balans pomiędzy pracą z ludźmi a pracą samodzielną,

? Po drugie – za możliwość współtworzenia produktów, które mają realny wpływ na codzienne funkcjonowanie ludzi np. zakupy w Internecie, planowanie wakacji, zarządzanie swoim miejscem pracy.

? Po trzecie – za rozwiązywanie problemów. W tej pracy ich nie brakuje, a dla mnie im twardszy orzech do zgryzienia, tym lepsza zabawa! 

? Po czwarte – za charakter — w tej pracy nie ma czasu na nudę, trzeba działać szybko i skutecznie, a jedyną pewną jest wieczna zmiana 🙂 Z przyjemnością wracam do pracy po weekendzie 🙂

? Po piąte (i nie ostatnie) — każdy projekt wymaga ode mnie podnoszenia sobie samej poprzeczki, więc ciągle uczę się czegoś nowego i zdobywam kwalifikacje. 

 

Każda droga ma swój początek

Zanim znalazłam swoje zawodowe przeznaczenie, skończyłam Biologię na UJ i Zarządzanie Biznesem w Wyższej Szkole Zarządzania w Krakowie. Następnie na dużą skalę sprzedawałam pomidory (!) później pracowałam w rodzinnej spółce, która zajmowała się między innymi budownictwem i sprzedażą klocków LEGO 🙂

Tymi krętymi ścieżkami doszłam w końcu do branży IT — już jako mama trojga dzieci “odkryłam” zawód Product Ownera i poczułam, że muszę spróbować! Chociaż nie była to droga usłana różami, to warto było ją pokonać! Mogę czerpać ogromną satysfakcję ze zrealizowanych projektów jak np. ten dotyczący 30 milionów klientów w 34 krajach 🙂

Internetowe początki...

Pierwsze wystąpienia

Moje prelekcje w 2017 roku na Warszawskich Dniach Informatyki i w 2019 The Perspektywy Women in Tech Summit (i wiele innych na meetupach) zostały ciepło przyjęte przez słuchaczy. Ku mojemu zdziwieniu, moja skrzynka na LinkedIn w ciągu kilku dni została zapełniona wiadomościami od ludzi, którzy nie tylko chwalili mój występ, ale też zadawali mnóstwo pytań o moją “zawodową działkę”.

Pierwsze konsultacje

I tak zaczęłam udzielać pojedynczych konsultacji, które jednak nadal nie zaspokajały potrzeb większości zainteresowanych.

W konsekwencji przerzuciłam się na 10- godzinne pakiety mentoringowe. Jednak na takich spotkaniach mogłam mieć maksymalnie 2 osoby jednocześnie, a liczba zgłaszających się, wcale nie malała. 

Ruszam online

W marcu 2020 roku (świetny moment, wiem!:) założyłam mojego autorskiego bloga — nataliacholewa.pl, a już rok później…

Stworzyłam SZKOŁĘ PRODUCT OWNERA — szkolenia, które prowadzi kro po kroku wszystkich początkującyh (lub chcących zacząć) w pracy Product Ownera. 

Sama pamiętałam swoje niełatwe początki i wiedziałam, jak swoim uczniom zapewnić miękkie lądowanie w zawodzie! Ku mojej ogromnej radości i satysfakcji uczestnicy mojego kursu odnoszą swoje pierwsze sukcesy w wymarzonej pracy, a ja z tym większą energią rozwijam SPO! 

Zresztą, co będę Ci dużo opowiadać, lepiej na własne oczy zobacz, jakie recenzje zbiera moja Szkoła Product Ownera 

Rozwijam się

Sukces SPO dodał mi TAAKICH skrzydeł, że w 2022 roku razem z Michałem Wolskim stworzyliśmy Jirę na Propsie! Kurs naszpikowany merytoryczną wiedzą na temat dwóch niezastąpionych narzędzi w pracy Product Ownera — Jiry i Confluence. 

Pozostańmy w kontakcie

Jeżeli chcesz do mnie napisać, skorzystaj z formularza kontaktowego, lub napisz na maila kontakt@nataliacholewa.pl

Jestem obecna również w social mediach, ale najchętniej udzielam się na Instagramie 🙂

 

 

Dołącz do moich szkoleń